Sunmax Neden Sunmax?ReferanslarKataloglar KVKK FacebookTwitterInstagramYoutubeE-Mail English   
Merkezi Sistemler / Sıcak Su Hazırlama Amaçlı Sistemler
Sıcak Su Hazırlama Amaçlı Sistemler

Çift Serpantinli veya tek serpantinli boylerler ile yapılabilen bu sistem kazanlarla veya elektrikle combine olmaya uygundur. Diğer termosifon tipi sistemlere göre mimari yapıya daha uygun olan kolektörlü cebri sistemler, pompalar yardımı ile çalışır. Boyler, kolektörlerden ayrı olarak, binanın kazan dairesinde veya uygun bir yerde olabilir.

Bir kontrol ünitesi yardımıyla çalışan sistem, kolektörler ile boyler arasındaki ısı farkını sensörler yardımıyla algılar ve pompayı komuta eder.Aynı zamanda kombilerle kombine edilebilen sistem,yaz kış devrede kalıp yakıt tüketimini minimuma indirir.Ayrıca tesisatın ve boylerin korunabilmesi için koruyucu elemanlarda kullanılır.Cebri sistemler tortu, kireç gibi zararlı maddelerden daha az zarar görürler.

Yapıları gereği daha uzun ömürlü ve kontrol edilebilir sistemlerdir.

Boylerin atmosfere açık alanda olmayışı mimari yapıyı bozmadığı gibi ısı kayıplarını azaltır. 160 lt kapasiteden -120 ton ve üstü kapasitelere kadar uygulanabilirler.

Sunmax Vakum Tüplü Kolektörler,çok fonksiyonlu kontrol üniteleriyle,farklı isteklere cevap verebilirler.Kolektörlerden gelen ısıtma devresini sıcak su boylerine yönlendirebildiği gibi başka bir devre yaratılıp,radyatör hatlarına,yerden ısıtmaya,fan coillere sıcak su gönderilebilir.


pitikare